Three Rivers Community College graduates

Local 2011 graduates of Three Rivers Community College include:

Baltic: Trisha Dehler, Eric Doe, Justine Fish, Elizabeth Lickwola, Mary Sadowski, Erin Spitale, Parker Stevens; Bozrah: Natalie Beckwith, Sarah Connors, Christopher Gordon, Jeanette Granger, James Kuzia, Christopher Laurich, Cassandra Mohan, Kerri Neville, Jaquelyn Ross, Paul Tardif, Joseph Zorn; Canterbury: Thomas Ferris, Derek Radel, Ronald Roy, Shantel Viera, Corey Wignall.

Also, Central Village: Robert Brown; Chester: Teresa Burns; Colchester: Charles Abbott, Karen Amor, Allyson Backus, Nancy Dooley, Lindsay Graves, Eileen Holdridge, Bonnie Kain, Albert Laflamme, Pamela Wrinn; Deep River: Brittany Uphold; East Haddam: Ryan Pszczolkowski, Joseph Veselak, Maura Wrinn; East Hampton: Jason Hines; East Lyme: Nadia Calle, Daniel Collins, Rozaliya Cooper, Cody Couillard, Jennifer Esposito, Adam Kelley, Ryan Mckee, Renee Palmieri, Colin Scott, Daniel Walsh.

Also, Essex: Brittlyn Boulem, Robert Wolf; Gales Ferry: Haley Auger, Thomas Baudro, Meaghan Brown, Sandra Brown, Amy DeRose, Roy Fenstermaker, Sarah Fluet, Daria Grindstaff, Suzanne Healy, Jennifer Hess, Stephen Holyfield, Roseann Marks, Joseph Marmaud, Christian Page, James Rusk, Theresa Trebisacci; Griswold: Steven Bakowicz, Lisa Bellerose, Brad Bessette, Adrienne Crosby, Deborah Cwynar Miller, Scott Davis, Jamie Drager, Thomas Forbes, Amanda Grabowski, Mae Hoey, Jonathan Kirby, Derrick MacLellan, Tara Madden, Brian Mahon, Ruth Richardson, Daniel Service and Vioria Wrobel.

Also, Groton: Ryan Avery, Paul Baker, Amina Ben Jdid, April-Jean Brooks, Kassidy Brown, Daniel Campos-Solano, Heidi Cannon, Lazilia Conner, Tamara Day, Katia Diaz, Jenee Discola, Nicolette Doukas, Joseph Drouillard, Richard Dyer II, Joel Eastty, Donna Gillette, Caroline Gunning, Sheila Hayes, Jason Huot, Natausha Hurt, Scott Lesage, Eugenio Maiolo, Robert Martin, Andrew McLaughlin, Trina Meyer, Sithy Mohideen, Leah Renee Nettekoven, Jocelyn Oliver, Stephanie Oneilstraight, Richard Parsons, Joy Patterson, Angelica Phommalinh, Timothy Rice, Marcus Rich, Mark Sagun, Karen Thomas, Tiffany Walker, Lisa Whitney, Hampton: Erin Adametz, Declan Haraghey and Margaret Allen.

Also: Higganum: Christopher Porriello; Ivoryton: Lindsay Merola; Jewett City: Meghann Banker, Johanna Banker-Paddock, Kimberly Barnes, Malinda Brown, Nichole Danis, Kenneth Davignon, Edward Forbes, Matthew Grossi, Stephanie Hamel, Jason Hill, Michael Krauss, Laura Loura, Katherine Loyd, Andrew Shaffer, Cailin Sorder, Diane Verrochi and Verna-Lisa Walton.

Also, Ledyard: Shaina Becker, Matthew Botchis, Jeanette Briggs, Nicole Cutchens, Emily Dimario, Mark Floyd, Jennifer Gross, Angela Karpi, Hillary Masalin, Laura Paneczko, Danielle Petrowski, Miranda Quibble, Lawrence Turley, Angela Wheeler; Lisbon: Joan Diaz, Karen Egan, Carmen Felo, Abigail Gagnon, Brittney Jones, Lacy Kornilieff, Corey Martell, Andrew Ryan, Michael Sharp, Sarah Slyter, Albert Wojtcuk.

Also, Moosup: Vanessa Erskine, Alyssa Fontaine, Susan Gregoire, Alicia Perry; Mystic: Jason Brainard-Barnes, Martin Cloudas, James O'Grady, Uma Parikh, Jonna Toler; New London: Ivan Alcantara, Janet Bannister, Tara Cappiello, Kristin Cumberlander, Christina Cygan, Yolande Davis, Brittany DeSantis, Olga Feliciano, Michelle Gorra, Caitlin Gross, Sarah Gruhzit, Seth Gushurst, Enid Hernandez, Marilyn Hilario, Leslie Jimenez, Anthony Malat, Cassie McGrady, Renzo Ochoa, Geoffrey Owens, Dhaval Patel, Jessica Resto, Rafael Rodriguez, Chad Scott, Adam Svatek, Marc Sylvain and Joel Tudisco.

Also, Niantic: Matthew Byrnes-Jacobsen, Elizabeth Caruso, Marie Cassidy, Richard Green Jr., Heidi Harger, Patrick Hensch, Zachary Kobasa, Allyson McDonnell, Donna Rogers, Alfred Scelza, Susannah Seefeldt; North Franklin: Eric Deschamps, Paige Jacksin, Debra Rathbun, North Grosvenordale, Jenifer Raymond; North Haven: Megan Cruz; North Stonington: Lindsay Brown, Lyndsay Charnetski, Daniel DeWalt, Jasmeen Faria, Jesse Henry, Nicole Hodgson, and Aaron Warren.

Also, Norwich: Christopher Abreu, Pauline Adams, Margaretta Affeldt, Michael Baillargeon, Egzon Balidemaj, Paul Bazinet, Craig Bible, Brett Bohara, Cynthia Annie Boutin, Alyssa Bruskin, Sabrina Burgett, Jetlexis Carlos, Mellissa Carroll, Joshua Casey, Brandon Dailey, Christopher Diskin, Christopher Dutcher, Sandra Edmond, Diane Elder, Gerson Estrada, Derek Fleming, Andrea Fox, Allyson Goudreau, Kaila Gromko, Amanda Hagen, Ann Haggerty, Deena Heely, Shannon Heist, Frank Hewes II, Jacqueline Hillman, Timothy Johnson, Krystal Jones, Sara Kearney, Nicole Lafayette, Corey Lehman, Christianna Maher, Stephanie Mazzarella, Linda McCall, Elizabeth Megargle, Nely Montoya Alarcon, Joseph Neault, Jalene Negron, Anthony Oudorn, Kathleen Paradis, Eileen Perez, Laura Perrino, Realtor Petit-Homme, Nicholas Porter, Leah Pressley, Alexis Ramirez, Damian Rickard, Courtney Rivera, Thomas Roberts, Peter Rogers Jr., Marcia Rokowski, Caitlin Ryan, Sheri Speer, Tara Stedman, Stefanie Sylvestre, Michelle Tate, Kelly Thaxton, Derrick Voebel, Mark Wagner, Angela Wallace, Leonna White, Tabitha Wolchesky.

Also, Oakdale: Bryan Farrell, Rachel Gardiner, Chunyan Guo, Jared Harrelson, Anthony Henry, Yan Landry, Amanda Northcutt, Catherine Oh, Douglas Platz, Samantha Seddon, Janet Taylor; Old Lyme: Adam Burt, Melissa Carpenter, William Covey Jr., Heather Gagnon, Timothy Healy, Dorothy Rockwell; Old Saybrook: Leah DeSario, Amber Gil, Lauren Marston.

Also, Pawcatuck: Kelly Blanchard, Nicole Blanchet, Stephanie Bourne, Katherine Brant, Tyler Burner, Tina Eldridge, Jessica Ford, Sara Galluci, Xeniya Jones, Katie Moors, Jason Welton, Melissa Zaharie; Plainfield: Jill Barker, Heather Bingham, Michelle Church, Jonathan Collard, Kenny David, Zachary Ezzell, Jennifer Greene, Sandra Joyal, Debra Seagraves, Sheila Szmondrowski, James Washington, Jessica Yater; Preston: Amber Chalifoux, Ambry Fleming, Brandi Glover, Ruthie Gocka, William Hall, Daniel Harris III, Kelley Johnson, Amanda Lee, Elizabeth Mattern, Patrick McCoy, Marc O'Farrell, Fiorella Palomino and Melissa Sowa.

Also, Quaker Hill: Jacques Averso, Wendy Carson, Carol Haas, Kathleen Kube, Joselina Reyes, Christopher Ricard, Robert Valentine, Britany Veazie, Melanie Way; Salem: Heather Gaudette, Collin Good, John Kropp, Matthew Lamoureux, Lisa Martin, Thomas Schubel, Grey Smith, Jennifer Stino, Adam Weinschenker; Stonington: Patrick Cassidy, Andrew Comeau, Roberto Leandro, Sivarvong Meach, William Morrison III, Julie Richards, John Winalski. Also, Taftville: Tammy Eaton, Joseph Gorby, Patricia Proor, Walter Schaller; Uncasville: John Baukus, Christina Corcoran, Fionnuala Darby-Hudgens, Robert Eldridge, Margaret Frost, Kristin Hightower, James Judy, Megan Maher, William Marcavage, Joyce Morris, Rebecca Mowan, Mark Orzechowski, Kirsten Orzechowski, Erin Phillips, Tyson Puetz, Eric Ramsey, Joseph Timpone, Eveliz Valentin, Jeremy Weisbrod, Bruce Williams.

Also, Voluntown: James Johnson, Frances Marmaud, Keith Petit, Alison Rogers, Tammy VanLanen; Waterford: Justine Allard, David Belmonte, Marlea Bergeson, Jamie Castagna, Justin Clachrie, Jessica Clayton, Tanya DeWolf, Stephanie Fraser, Darren Friar, Matthew Hyatt, Julie Jameson, Gina Longo, Katherine Martell, Kathleen Munton, Brian Munton Jr., Venus Peltier, Stephanie Peterson, Geneva Renegar, Laurie Roberts, Robin Shaw, Beau St. Hilaire, Ian Stonecypher, Elisabeth Wilhelm, Alexander Wirta, Xia Wu, Jingyan Zhou.

Also, Westerly: Kathleen Comforti, Edward Faubert, Dana Gabianelli, Deborah Mercogliano, Danielle Muller, Brad Sandlin, Jason Thompson.

Hide Comments

READER COMMENTS

Loading comments...
Hide Comments