Support Local News.

At a moment of historic disruption and change with the ongoing COVID-19 pandemic, the calls for social and racial justice and the upcoming local and national elections, there's never been more of a need for the kind of local, independent and unbiased journalism that The Day produces.
Please support our work by subscribing today.

Senior spring athletes

Bacon Academy

Baseball: Nicholas Annelli, Cyrus Annelli, Sean Baldyga, Aidan Gallagher, Luke LaSaracina, Evan Merchant, Ethan Puetzer, Nicholas Tiziani.

Golf (boys): Nicholas Janus, Luke Reynolds, Matthew Reynolds, Adam Rochette, Nicholas Sedor.

Golf: Addison Belcamino, Skylar Burzycki, Kelsey Gallant.

Lacrosse (boys): Jake Cavallo, Ethan Cuadro, Kyle Denker, Casey Hart, Daniel Komoroski, Lucas Slomski, Matthew Voiland, Michael Whipple.

Lacrosse (girls): Alison Banning, Ryeli Borsari, Emory Francis, Julia Hall, Emily Heald, Hannah Holmes, Jamison Lombardi, Morgan Shumaker.

Softball: Katelyn Ashe, Veronica Krystofik.

Tennis (girls): Morgan Darling, Abigail Glover, Morgan Merchant, Amaya Pedraza, Claire Galarneau, Ariana Spearin.

Track and field (boys): Theodore Chesnes, Jeremy Luizzi, Jackson Cushing.

Track and field (girls): Gabriella Best, Melissa Chesbrough, Isabella Crowell, Astrid Lorenzen, Jules Myers, Natalie Rolon-Issa, Catherine Rowlins, Cleondra White.

Unified sports: Ethan Kuntz (athlete), Kyle Denker (partner), Hayden Dubiel (partner), Ryan Fries (partner).

 

East Lyme

Baseball: Daniel Allard, Nolan Connolly, Alec Elmer, Corey Filewich, Ashton Fontaine, Alex Fraser, Joseph Grubb, Trystan Levesque, Christopher Malcom, Dylan McDonald, Owen Robbins, Ethan Toback, Josh Welsh.

Crew (boys): David Bond, Jammil Garcia.

Crew (girls): Amelia Anglin, Julia Fenn, Sarah Fulcher, Isabella Juska, Joanne Long, Atena Mendez, Hannah Miller, Marnie Rock, Samantha Todaro, Jamie Toole.

Golf (boys): Evan Kluge, Ben Bohmbach, Jack Lebeau.

Golf (girls): Mackenzie Allen.

Lacrosse (boys): Scott Galbo, Coleman Groff, Michael Haburay, Cameron Hart, Blane Hart, Nate Highman, Liam Kennedy, Hunter Lizza, Branden Matias, Evan Tower, Devon Siedel.

Lacrosse (girls): Kristen Healy, Anna Johnson, Abigail Mountain, Sophie Taylor, Natale Taylor.

Softball: Olivia Quagan, Angie Venditti.

Tennis (boys): Colin Campbell, Jonathan Glander, Samuel Gresh, Ethan Stewart.

Tennis (girls): Elizabeth Beaulieu, Reva Bourassa, Sydney Dow, Sana Gupta, Rebecca Pagglioli, Jose Provost, Sophia Rogers, Gabrielle Villa, Julia Walker.

Track and field (boys): Christopher Abbey, Hrishikesh Deshpande, Gus Dodge, Joshua Fresco-Hawes, Daniel Harrington, Nathaniel Jean, Nathan Lichtenfels, Cameron McGurer, Noah Perry, Finn Power, Walter Rukundo, Rohan Venkatesh, Michael Wong, Hayden Yuan.

Track and field (girls): Megan Delillo, Gillian Goodwin, Hiruni Jayawickreme, Samantha Lyster, Anna McCusker, Darya Mikusova, Lena Osso, Sofia Riker, Kylee Santos, Nadia Tarhini, Arielle Vaglio, Molly Yourell.

 

Fitch

Baseball: Cameron Aldinger, Gabriel Amar, Jacob Bendick, Steve Cantres, Max Grossman, Owen Henderson, Samuel Lambert, Rylan Lashua, Jackson Meuse, Benjamin Traverso, Giovanni Valentine.

Golf: Keegan Hawley, Finn Koehler, Drew McCormack.

Lacrosse (boys): David Aristi, Jose Barrera, John Casey, Nathaniel Cote, William Miner, Griffin Reuling, Andrew Sammons, Vincent Trento, Robert Ventura, John Paul Wronowski.

Lacrosse (girls): Molly Bresnahan, Grace Bufmack, Madelyn Catlett, Alyssa Mcllquham, Maggie O'Leary, Samantha Rebein, Diana Sefransky, Kaitlin Wagner.

Softball: Anna Guido, Ellie Hohlfelder, Karly Morales, Renee Prieto.

Tennis (boys): Tommy Zhu, Caleb Robbins.

Tennis (girls): Ana Virginia Abreu, Ella Bergandahl, Mae Flax, Nyseanah Ishmael, Madison Lynch, Jomanah Samy, Graysen Scherer, Kavita Srirangam, Sokrathy Thach.

Track and field (boys): Colby Ackley, Ethan Alves, Ajia Brown, Muneeb Butt, Jhonatan Cruz, James DeBerardinis, William Dentch, Orlando Galarza, Keshav Garcia-Patel, Derek Greenberg, Thomas Joyner III, David Lively, Nick Luther, David Morgan, Dante Radcliffe.

Track and field (girls): Kiana Codilla, Sydney Comstock, Ava Krajewski, Hailey Lebron, Aria Lupo, Riley Marquis, Tiffany Monroe, Ava Paprocki, Nikiah Perry, Paige Pollard, Riley Reissner, Amara Robinson, Abagail Rogers, Emma Smith.

 

Grasso Tech

Baseball: Robert Holland, Cameron Chenot, Brendan Decora, Tyler Vanlew.

Golf: David Pons.

Tennis (boys): Christopher Heald.

Tennis (girls): Amy Fabiola, Marianna Latorre, Christina Reynolds.

Track and field (boys): Diego Ocasio, Alex Potochniak, Siul Cartegena.

Track and field (girls): August Brown, Ana DaSilva, Topaz Baker.

 

Griswold

Baseball: Nick Tetreault, Christopher Mattson, Owen Marsh, Andrew Koziol, Byron Scarpellini.

Golf: Steven Nagel, Matthew DePonte.

Lacrosse (girls): Taryn Hildebrand, Ashlyn Childs, Kailey Ego, Riya Patel.

Softball: Julia Janca, Hailey Hill, Cheyenne Zvingilas, Sierra Gray, Sarah Aviles.

Track and field (boys): Spenser Carey, Jimmy Arnold, Justin Mondor, Noah Dameron, Benjamin Kinnie, Cody Mullen, Garrett Gasparino, Colby Vantine.

Track and field (girls): Olivia Avery, Audrey Strmiska, Colby Vantine, Ahlanna Olson.

 

Ledyard

Baseball: Elijah Morton, Andres Pardo, Tyler Perkins, Robbie Petriel.

Lacrosse (boys): Jacob Foster.

Lacrosse (girls): Emma Chin, Ann Geoly, Alexis LaPerle, Virginia McChesney, Kacy Medas, Karissa Paul, Savannah Wahrer, Kayleigh Woomer, Jade Zeeman.

Softball: Mary Creekmore, Amanda Cox, Jenna Topalis.

Tennis (boys): Benjamin Askew, Simon Diette, Juan Garcia, Michael Perkins.

Tennis (girls): Lilia Burdo, Marisa Howard, Jessica Juoni, Alexis Stehle.

Track and field (boys): Benjamin Berlin, Jaiden Bickham, Noah Cayangyang, Solaiman Chowdhury, Will Evans, Caden Foote, Alex Howard, Wesley Hughes, Xander Hutchings, Simon Reichert, Jacob Roediger, Hunter Williams.

Track and field (girls): Olivia Crawford, McKayla Finkelstein, Anna Leandri, Erin Lyons, Dominique Martinez, Abigail Millbach, Ally Tran, Tajeah Winston.

 

Lyman Memorial

Baseball: Tony Incontro, Jonah Person, Zach Bazzano.

Softball: Katina Nanos, Sidney Pankowski, Eliza Olsen, Jenna Langevin, Charlotte Avery.

Tennis (boys): Ian Drum, Brett Duhaime, Jacob Michele, Antonio Ponte.

Tennis (girls): Emily Tingley, Ollie Rodgers, Andrea Burrelle.

Track and field (boys): Clayton Goodrich, Aden McComiskey, Jeffry Stober, Zac Crawford.

Track and Field (girls): Paige Domanico, Callie Franchi, Katie Wierzbicki.

 

Montville

Baseball: Robert DelaCruz, Peyton McNichol, Colby Miner.

Lacrosse (boys): Tanner Diamantini, Matthew Elwell, Chase Swineburne, Sean Ventresca.

Lacrosse (girls): Alexis DeLucia, Emma Hillman, Caitlyn Joly, Jasmine Swanson.

Softball: Brianna Bonnin, Kayla Hite, Alexis Michon, Kylee Waite.

Tennis (boys): Aaron Nonalaya.

Tennis (girls): Erica Adcock, Lisa Chen, Holly Ellison, Michelle Kwong, Gaybchoe Lhamo, Jin jin Lin, Layla Wu, Anne Zhang.

Track and field (boys): Somuadina Aquayego, Nathan Bedingfield, Xavier Bogue, Joseph Chiarella, Frank Cook, Tucker Doyle, Christopher Earley, Mitchell Evans, Jerrell Fitch, Ethan McKinney, Colin Nickerson, Mason Nickerson, John Plourde, Adam Pomerenke, Adam Ruthiewicz, Alvin Ye, Shenphen Yeshi, Ken Yeung.

Track and field (girls): Jenny Alarcon, Isabella Butzgy, Mackenzie Clark, Maeve Couch, Brianna Cusello, Kayla Gaughan, Kiara Harris, Annabella Longo-Marquis, Alexandra Peck, Abby Rasmussen, Ashley Seldon.

 

New London

Baseball: Jathean Nazario, Jammie Mills.

Golf: Kiera Burlingame McCord.

Lacrosse (girls): Tianna Chester, Angie Correa, Shaunele Fleming, Taijana Green, Jaylene Holley, Desiree Johnson, Sephora Lamarre, Gabriayla Lopez, Olivia Yard.

Softball: Anaya Vega, Jaelynn Potter, Andrea Kitchens-Walker.

Tennis (boys): Brandon Adolfo Donastorg Marte, Fernando Garcia Quintanilla.

Tennis (girls): Cassandra Cannon, Luisanny Castillo, Keren Gabriel, Shariena Green, Tajzay Green, Francesca Ledoux, Cierra Maddox-Thompson.

Track and field (boys): Kailliu Davis, Theo Dulcice, Bryant Feliciano, Oliver Guijarro-Sines, Raphael Ledoux, Angel Morales, Langston Paige, Jon Parra-Tobey, Nigel Paul, Ralph Romulus, Justin Santana, Clayton Smith, Jason Thompson, Mike Vallejo, Rashawn Wright, Reshyal Zafar.

Track and field (girls): Eliza Brown, Tishawghn Edwards, Brianna McPherson, Karelys Meletiche, Lizbeth Ortiz, Stacey Ortiz.

 

Norwich Free Academy

Baseball: Riley Burke, Brenton Trask, Ethan Grabill, Chris Green, Will Wolfe, Adam Dutrumble, Austin Drabinski, Andrew Cote, Dominic Morabito, Daniel Eggler, Jacob Crowley.

Golf (boys): Seamus Sullivan, Jackson Guertin, Maxwell Knowlton, John Maynard, Anthony Sylvia, Josh Leone.

Golf (girls): Lilyana Sherbanee, Haley Price.

Lacrosse (boys): Dylan Chapel, Jonathan Daniewicz, Jaydon Lame, Mason McMahon, Ryan Ton, Lavery Hill, Nate Sweeney, William Walker, Kyle Heard, John Bean.

Lacrosse (girls): Kali Whitford, Mackenzie Teper, Garlande Thelusma, Maeve Jacobs.

Softball: Sophia DiCocco.

Tennis (boys): Jason He.

Tennis (girls): Ashlyn Chmelecki, Erin Special.

Track and field (boys): Ishmam Ahmed, Jack Bazinet, Justin Costick, Nathan Cote, Tyler DeVega, Christopher Holdsworth, John Holdsworth, Stephen Hyde, Cooper Larkin, Lee Leazier, Philip Digby, Dylan McGuire, Norman Morales, Osaretin Osagie, Krishna Patel, Kayshawn Paul, Nazaiah  Paul, Jaden Seroussi.

Track and field (girls): Bridget Crowley, Morgan Fenner, Mykala Guimond, Sophia Markley, Elinor Raggon, Niela Sylvestre, Jordan Wheeler, Madison Martin, Paige Martin, Emma Grace Ricketts.

Volleyball: Shaun McGuire, Jiahao Chen, Steevens Chery.

Unified: Andrew Acevedo, Zachary Alexander, Nicholas Allard, Christina Breneman, Ashlyn Chmelecki, Melissa Cifuentes, Richard Contino, Nick Desrosiers, Wendy Enslow, Xavier Epperson, Kevin Flaherty, Emma Hargreaves, Kennedy Jakan, McKenzie Ramsey, Jaden Swift, Ally Toppa, Jillian Watt.

 

Norwich Tech

Baseball: Kadin Ducott, Nathan Kibbey, Anthony Ladouceur.

Golf: Vincent Salvatore, Zachary Sangermano, Jarred Schrader.

Lacrosse (boys, co-op with Windham Tech): Jack Bonetti, Gino Parla, Lucas Poore, Tyler Tupper.

Softball: Amber Hawkins, Stephanie Novick.

Tennis (girls): Alyssa Avery, Olivia Lopez, Shakoya Rainford, Vidianna Vera Gonzalez.

Track and field (boys and girls): Joseph Barberi, Jagger Petersen, Ashley Williams.

Volleyball: Ben Menor, Jared Michaud, True Smith.

 

Old Lyme

Baseball: Jack Carney, Liam Flanagan, Daniel Kendall, Brady Sheffield.

Crew (boys): Callum Astley, Tanner Griffin, Connor Hogan, Ryan McTigue, Chase Reneson, Alec Russell, Maggie Wisner (coxswain).

Crew (girls): Emilia Cheesman, Jada Fuentes, Cameron Gagnon, Renate Kuhn, Haley Stevens, Sydney Trowbridge, Megan VanSteenbergen.

Golf: Connor Maguire.

Lacrosse (boys): Jean-Luc Bolduc, Corbin Caulkins, Ty Dean, Benjamin Kelly, Ryan Mitchell, Jeremy Montazella, Alec Spears, Ryan Tetreault, Nicholas White.

Lacrosse (girls): Anabella Arias, Leah Fouquette, Brenna Lewis, Sammy Owen, Oliva Stack, Lydia Tinnerello.

Softball: Madison Cann.

Tennis (boys): Nicholas Fava, Thomas McCarthy, Theodore Wayland.

Tennis (girls): Emma Bass, Isabel Dean-Frazier, Caroline King, Melissa Mauro, Chandler Munson, Sophia Pecher-Kohout, Clair Wholean.

Track and field (boys): Rory Cavicke, Jeffy Joshy, Kyle Myers, Aidan Riley, Garrett Smith, Evan St. Louis, Jackson Warren, Trevor Wells.

Track and field (girls): Faith Caulkins, Araselys Farrell, Grace Hanrahan, Summer Siefken, Anna Williams.

 

St. Bernard

Baseball: James Adams, William Kane, Asa Kehoe, James O'Brien.

Lacrosse (boys, co-op with Wheeler): Ethan Bogue, Aaron Clark, Jeremy Foular, Billy Niles, Scott Pion, Cody Scarchilli, Danny Schroeder, Zachary Weimert.

Lacrosse (girls): Victoria Hannaford, Addie Marcille, Carly Potts.

Softball: Mackenzie Andrews, Taryn Bellinger, Bethany Chavez, Natalie Cruz, Taina Quinones.

Tennis (boys): Matthew Graul, Haseeb Qureshi, Zihan Zhou.

Tennis (girls): Amber Caldwell, Xi Chen, Lauren O'Donnell, Olivia Wong, Xiangyu Xu.

Track and field (boys): Nathaniel Avery, James Babinski, Tucker Freeman, Ryan Jakubielski, Liam Power, Sean Power, Chuan Xu.

Track and field (girls): Allison Codner, Caroline Codner, Sophia Duhig, Hope Geise, Brigid Kunka, Bella McClure.

 

Stonington

Baseball: Sampson Casadei, Peter Fernholz, Joshua Fields, Jack Hardy, Jacob Joyce, David Rebich, Jake Verbridge, Christian Ward.

Crew (boys): Emmett Breen, Tyler DaCosta, Jordan Gincastro (coxswain), Lars-Erik Laskey, Michael Morse, Zachary Pasquin, Jack Stajduhar, Ian Thornell.

Crew (girls): Claire Anderson, Kiley Getlein, Caitlin Getlein, Abigail Gibson, Leila Robarge, Una Schaffer, Hope Sowle.

Golf (boys): Evan Bell, Lucas Holliman.

Lacrosse (boys): Tyler Flynn, Jack Gilman, Samuel Kezer, Sean Peglow, Marco Tedeschi, Justin Turner.

Lacrosse (girls): Maizie Bucko, Kathryn Logel, Isabella McCarthy, Abigail Remmert.

Softball: Haley DelMonaco, Sarah Flakus, Brenna McNeil, Katherine McNeil, Haley Mentz, Carleigh Sisk.

Tennis (boys): Filip Aubrecht, Evan Boisoneau, Alexander Mann.

Tennis (girls): Emma DeLaRosa, Claire Evans, Nicole Haberek, Alison Marseglia, Sydney Motherway, Maggie Spadaro, Gracie Todisco.

Track and field (boys): Jacob Cannon, Andrew Castagliuolo, Jacob Davis, Finnian DeVeau, Chase Flynn, Chase Fortune, Aidan Guilliani, Rhys Hammond, William Hoelzel, Robert Lewis, Samuel Light, George Limberakis, Justin McKenna, Robert Pont, Daniel Robinson, Alejandro Romero, Ian Sanok.

Track and field (girls): Gwen Andersen, Lily Anderson, Mary Gray, Zoe Ribeiro.

 

Waterford

Baseball: Ryan Bakken, Trey Brennan, Jared Burrows, Benjamin Jerome, Liam Kane, Ryan O'Connell, Matthew Sanford, Luke Sokolski, Payton Sutman, Anthony Tonucci, Robert Zawacki.

Golf (boys): Owen Coderre, Jason Kenniston, Joseph Lathrop, Thomas Pitasi, Mark Spinnato.

Lacrosse (boys): Zachary Fayan, James Hodge, Kyle Jacobson, Mason LaForte, Ethan Welch, Sebastian Zegarra.

Lacrosse (girls): Emily Close, Sophia Costa, Allesondra Folino, Julia Lamperelli, Gabriella Stack.

Softball: Taylor Lee, Riley Mazzella, Gina McKittrick, Rachel Miller, Madison Nott.

Tennis (boys): Fadi Hage, Sean Kelly, Justin Lin, Joshua Puente de la Vega, Alexander Watterson.

Tennis (girls): Natalie Donahue, Jenna Gannon, Kasey Kirchhoff, Hayley Wheeler.

Track and field (boys): Jason Blain, Lucas Brennan-Almaraz, Jalen Chappelle, Hashin Crosland, Willmar Diaz, Bryce Dorunda, Kody Dow, Kristopher Dow, Donovan Dunning, Aidan Elbaum, Desmond Greene, Jeremy Hynek, Chase Kempke, Jared Lovell, Michael Marelli, Donald Mellon, Sarshar Sajid, Alejandro Santiago, Owen Seltzer, Adam Stewart, Michael Vincent.

Track and field (girls): Claudia Blazquez, Nehemia Calixte, Jasmin Cazares, Khaylin Hatcher, Virginia Juarbe, Zoe LaBonte, Molly Quiles.

Unified sports: Shannon Carter, Jasmin Cazares, Michael Cinami, Angelo Diglio, Andrew Edwards, Alexander Kirwan, Madison Nott.

 

Wheeler

Baseball: Bowen Baker, Aidan Cameron, Connor Melinosky, Cameron Reyes, Justin Veal.

Softball: Samantha Caster, Sophia Lamphere.

Lacrosse (boys, co-op with St. Bernard): Scott Pion, Dan Schroeder, Cody Scarchilli, Ethan Bogue.

Lacrosse (girls): Moira Mason, Savannah Johnson, Lauren Rockwell.

 

Williams School

Lacrosse (boys): Eli Bunnell, James Knowlton, Sebastian Marshall, Harry Anselmi, Quinn Furgueson, Hunter Dolphin, Finny Ensminger.

Lacrosse (girls): Lexi Day, Rachel Luxton, Audrey Matson, Kate Pickens, Morgan Pill, Sophie Salgar.

Sailing: Caelan Desmond, Brenna Henley.

Tennis (co-ed): Madi Pralea, Matt King, Devin Shah.

READER COMMENTS

Loading comments...
Hide Comments
Stay up to date with The Day's breaking coronavirus coverage
Sign up to receive our daily coronavirus newsletter

All of our stories about the coronavirus are being provided free of charge as a service to the public. You can find all of our stories here.

You can support local journalism by subscribing to The Day.


TRENDING

PODCASTS